Péřová zavinovačka pro správný vývoj miminka

Očekáváte narození svého prvního miminka a nevíte, jak se o něj nejlépe postarat v prvních dnech, týdnech po porodu?

Celých 9 měsíců před narozením je miminko schované v děloze matky. Je zde ohraničené a pěkně schoulené. Pokud mu nabídnete stejné prostředí i po narození v prvních dnech po porodu, bude miminko spokojené, klidné a vy budete ta nejšťastnější vyspaná máma J

Péřová zavinovačka je ideální prostředí pro miminko po narození také z důvodů správného fyziologického vývoje. Miminko po narození ještě neumí ležet rovně, hlavička se mu vždy stočí k jedné straně. Pokud necháme miminko ležet volně na pevné podložce a nepohlídáme jeho správné polohování, může se jeho tělíčko vyvíjet asymetricky. Díky peří se miminku vytvoří takzvané hnízdečko, které mu pomůže ležet rovně v ose.  Tělíčko miminka se do peřinky propadne tak, že zádička leží na rovné podložce, hlavička je v prodloužení šíje a ručičky s nožičkami se lehce nadzvednou a mohou se tak krásně uvolnit. Jen v této poloze je těžiště těla na středu a celé tělíčko dítěte se může vyvíjet správně symetricky.

A proč zvolit peří a nikoliv jinou náhražku? Peří krásně reguluje teplotu, je prodyšné a vytváří miminku stabilní teplotní prostředí.

Jak dlouho zavinovačku používat?

V prvních dnech po porodu je nejlepší, aby bylo miminko v zavinovačce téměř pořád. Má zde místo svého bezpečí a krásně se může adaptovat na nové po porodní prostředí. Od konce druhého měsíce začíná být miminko více bdělé, aktivní a potřebuje se hýbat. Můžeme ze zavinovačky vytvořit pelíšek, v kterém si přes den může hrát. Později můžeme zavinovačku využít jako hrací deku nebo přikrývku.