Dřevěné hračky, které rozvíjí

Posledních pár dní není venku počasí nic moc a  asi zůstáváte s Vašimi mrňousky přeci jen víc doma než během krásných letních dní. 

Aby jste si dny krásně užili, máme pro Vás jeden skvělý tip -  krásné dřevěné hračky, které budou rozvíjet nejen Vaše děti:)

Hračky pro Vás a hlavně pro  Vaše děti vytváří  na severu Moravy paní Jana Malíková.

  • Kdy, jak a proč Vaše značka vznikla ? Značka Little Finger vznikla roku 2016. Tehdy jsem se, díky svému ročnímu synovi, začala zajímat o  kreativní, dřevěné hračky a které by mu zároveň vhodným způsobem stimulovaly psychomotorický vývoj. Mé hledání mě nasměrovalo na montessori didaktické pomůcky a hračky. Bohužel (nebo naštěstí:) jsem nenašla naučné, cenově dostupné a zároveň pro mě esteticky hodnotné výrobky, proto jsem se pustila do vlastní tvorby.
  • Kdo za těmi nádhernými výrobky vlastně stojí? Jmenuji se Jana Malíková (a mé příjmení se také stalo inspirací pro značku Little Finger) a jsem grafická designerka na mateřské dovolené. Vystudovala jsem nejdříve střední uměleckou školu v oboru volná grafika, ale postupně mě začala zajímat grafika užitá, proto jsem pokračovala studiem na Fakultě výtvarných umění v Brně, obor grafický design. A na mateřské dovolené jsem se zase vrátila k ruční práci.
  • Kolik lidí se na tvorbě podílí? Celkem jen 2–3 lidé. Nechávám si dle vlastních návrhů vyřezat provlékačky či kolečka na pexesa z kvalitní, tvrdé, bukové překližky vyrobené v České republice. A pak je sama ručně namaluji nezávadnými akrylovými barvami s certifikací EN-71-3, vhodný pro dětské hračky. V dobách největších objednávek mi pomáhají šikovné maminky na mateřské dovolené v okolí s šitím látkových pytlíčků. Jelikož je nás tak málo, vznikají jen desítky kusů zboží a díky ruční tvorbě je každý kousek originál.
  • A jak takový produkt  vzniká, jakou má cestu od prvotního nápadu až k finální podobě? Nápady se rodí pořád – kdykoliv a kdekoliv. Také mě někdy nasměrují samotné klientky, kdy mi píšou, zda bych jim neudělala provlékačku ve tvaru oblíbeného zvířátka jejich dětí. No a pak už jen navrhnout, předkreslit nápad do křivek, vyřezat, vybrousit, namalovat, provléknout tkaničku, zabalit, polepit krabičku a expedovat:-)
  • Plánujete nějaké novinky, na které se můžeme těšit? Neustále přidávám další produkty. Škoda, že má den jen 24 hodin:-) Jak roste můj syn, budu také nabídku postupně rozšiřovat o produkty pro starší děti. Nově mám v nabídce Ušaté šustící špalíčky z bukového masívu – jsou to přírodní chrastítka. Dále plánuji rozšířit nabídku dřevěných pexes s novými motivy.