Dětský pokojíček, jak by měl vypadat?

Máte doma mrňouska a chystáte se mu vytvořit jeho krásný, nový pokojíček?

Taky jsme nedávno toto téma u nás doma řešily.

Při plánování dětských pokojíčků pro naše děti, jsme nebyly moc spokojené s nabídkou bytových dekorací na našem trhu. Bylo dost složité najít vzájemné sladěné doplňky.

Rozhodly jsem se proto přinést Vám nové ucelené kolekce do dětských pokojíčků, právě v našem eshopu.

Můžete vybírat z kolekce Mint a Tepee

http://www.yourstar.cz/kolekce/

Kolekce pro náš eshop pocházejí z dílen dvou českých tvůrkyň Janika B. a Tatanka heartmade creations  - rozhovory s nimi najdete postupně v některých  dalších článcích našeho blogu.

 

Lámete si hlavu, kdy s přípravou pokojíčku začít?

Rozhodně se vyplatí toto téma nepodceňovat i když  názory se velice různí. A přitom se jedná bezpochyby o velmi důležité téma. Každý z nás chce svým dětem poskytnout to nejlepší.

I několika měsíční kojenec potřebuje mít svůj prostor. Maminka je pro něj pochopitelně tím nejdůležitějším přístavem na světě, ale miminko potřebuje svůj, alespoň malinký stabilní ostrůvek. Stačí jednoduché zákoutí, s vhodně zvolenými barvami, které se dítě naučí vnímat jako uklidňující prostředí a svůj vlastní koutek.

Se stěhováním do vlastního pokoje není potřeba spěchat, ale je to velmi důležité z hlediska vývoje dítěte. Dětští psychologové se v této otázce zcela neshodnou, tak jako babičky, či vaši přátelé. Obecně však můžeme doporučit, že svůj pokoj by dítě mělo získat asi do věku tří let, podle liberálnějších názorů do pěti let.

Na čem se naopak odborníci shodnou je minimální plocha dětského pokoje. Ta by měla být alespoň 16m² pro jedno či dvě děti. Třetí dítě pak potřebuje zhruba dalších 10 metrů.

Mějte na paměti, že jak batole, tak předškolák pro své hry nejvíce ocení volnou plochu na podlaze, zbytečně nezahrnujte dětský pokoj přebytečným nábytkem. A zároveň myslete na to, že dětský pokoj by měl být velmi dobře osvětlen. Určitě při zařizování dětského pokoje myslete v prvé řadě také na jeho bezpečnost.

Velkou výhodou je, pokud vytvoříte takový pokoj, který s dítětem poroste a průběžně se bude moci měnit, dle jeho potřeb.