Být jako máma :)

Taky máte doma malé parádnice, které by se chtěly oblékat stejně krásně jako jejich maminky? Nebo se chystáte na rodinné focení a nevíte, jak se sladit spolu s Vašim synem? V našem eshopu pro Vás máme úžasnou kolekci nově vznikající designérské značky nAne.

V kolekci najdete teploučké mikiny jak pro Vás, tak Vaše dítě, čepice nebo i tepláčky. Jiné, než nabízené velikosti je možné na zakázku vyrobit.

http://www.yourstar.cz/obleceni/mikina-detska/

Chcete se dozvědět, kdo za značkou nAne vlastně stojí? Připravily jsme pro Vás krátký rozhovor se zakladatelkou této nové značky.

Za značkou nAne stojí mladá, nadšená slečna Anežka, která vystudovala český jazyk a speciální pedagogiku, v současnosti dokončuje doktorské studium českého jazyka a také pracuje ve škole pro neslyšící a v knihovně hmatových knížek pro nevidomé. Přestože ji všechny její práce baví, nutně potřebuje nějakou aktivitu, z níž vzejde hmatatelný výsledek a která ji zároveň poslouží jako relaxace. A to šití naprosto splňuje.

Kdy Vám zůstává čas na tvorbu?

I když přijdu večer unavená domů, sednutím k šití ožiju a nezastavím se, dokud nevznikne něco nového, s čím bych mohla být spokojená.

Kdy vznikla Vaše značka?

Značka nAne je úplně nová. Vlastně vznikla teprve loni v létě. Avšak předcházelo jí několikaleté sbírání zkušeností, hledání možností a stylu. Úplně první látky mi před lety koupil tatínek a já jsem nejprve začala šatit sebe a sestru, pak další rodinné příslušníky, následovaly kamarádky a kamarádky kamarádek.

                Postupně jsem začala přemýšlet, jak to udělat, abych mohla tvořit ještě víc. Velkým impulzem pro mě byla pozvánka na Praguemarket, která mi zničehonic přistála v e-mailové schránce. Sebrala jsem odvahu a rozhodla jsem se, že to zkusím. Našila jsem oblečky, nakoupila stojany a ramínka, sestra vytvořila logo a se dvěma dalšími kamarádkami a jedním řidičem jsme vyrazili úplně bez zkušeností s něčím podobným prodávat. Akce se vydařila (mimochodem – navázala jsem tam milou spolupráci s tímto e-shopem J) a díky ní jsem se utvrdila v tom, že nAne není jen krátkodobá záliba, ale projekt, který mi přirostl k srdci a rozhodně mě to jen tak neopustí.

                A tak se stalo, že nAne si začala žít a šít svým životem – spřádáme spolu různé plány a já se jí snažím věnovat, jak to jen jde.

 

Jak vznikají Vaše nádherné oblečení? Jakou májí cestu od prvotního nápadu až k finální podobě?

                Začíná to výběrem látek. Tím dokážu strávit spoustu času. Při nákupu většinou už vím, co z které látky bude. Mám ráda jednoduchost – jak vzorů látek, tak střihů. Připadá mi, že jemný vzor nebo jen malý zajímavý detail oblečení ozdobí dostatečně a nic víc není potřeba. Oblečení nevyrábím sériově, strašně mě baví, že si můžu šít, co sama chci a jak zrovna chci. Většinou vytvářím vše ve dvou variantách – jeden kousek pro maminku a druhý stejný pro dítě.

                Když vymyslím novou věc, kterou ještě nemám v nabídce, obvykle ji dostane někdo blízký, který ji ozkouší, a na základě jeho hodnocení se snažím vychytat mouchy. Když se osvědčí, ušiju další a další, které už nabídnu zákazníkům ke koupi.

 

Kolik lidí se na tvorbě podílí?  

                Oblečení šiju sama, ale značka nAne by nikdy nevznikla a neexistovala bez podpory mé sestry Barunky, která vytvořila již zmíněné logo a další grafické potřebnosti, a která má také důležitý hlas při výběru látek (a nekompromisně maže z nákupního košíku ty položky, které se už nevejdou do stanoveného rozpočtu). Důležitým článkem v procesu je také maminka, která kritickým okem provádí finální kontrolu výrobků a také má funkci našívače etiket s logem.

 

Na jaké plánované novinky z od Vás se můžou zákazníci našeho e-shopu těšit?

                V nejbližší době se chystám pustit do nové puntíkaté kolekce určené maminkám a dětem. Také mě chytlo šití bodýček pro miminka – aktuálně testujeme s kamarádkami maminkami různé střihy a hledáme ten nejvhodnější.

 

Děkujeme Anežce za rozhovor a Vy neváhejte, potěšte nákupem kolekce nAne nejen sebe, ale i Vašeho mrňouska.